تحصن طلاب حوزه علمیه بروجرد

در حالی که رهبر انقلاب بارها نسبت به برخوردهای تند با جوانان انقلابی ابراز انزجار کرده و در فرمایشات خود ضمن دعوت از همه برای پایبندی به اخلاق اسلامی و قانون تاکید کردند: "مبادا کسانی به بهانه‌ی این حرف جوانان انقلابی را به عنوان جوان‌هاى تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه‌ى جوان‌هاى غیور کشور را، جوان‌هاى مؤمنِ انقلابى کشور را فرزندان خودم می‌دانم و پشت سر آنها قرار می‌گیرم؛ من از جوانان انقلابى و مؤمن و غیور حمایت می‌کنم" اما رویه برخور با جوانانی که بنابر احساس تکلیف شرعی و دینی خود اقدام به امر به معروف و نهی از منکر ‌می‌کنند، هنوز ادامه دارد.

حکم دادگاه ویژه روحانیت که در آن سه تن از طلاب ناهی از منکر بروجرد را به شلاق، حبس و نفی بلد محکوم کرده است، با اعتراض و تجمع جمعی از طلاب بروجردی در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام این شهر همراه شد.
 
بنا به این گزارش،‌ از اواخر هفته گذشته جمعی از طلاب و روحانیون  بروجردی در اعتراض به حکم دادگاه ویژه روحانیت برای سه نفر از طلاب انقلابی و ولایت‌مدار بروجردی در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام این شهر تحصن کردند.
 
ماجرا از آنجا آغاز شد که جمعی از طلاب و روحانیون بروجردی از چند سال پیش و در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب، فعالیت‌های علمی و فرهنگی خود را در باب امر به معروف ونهی از منکر، فرهنگ‌سازی مقوله مهم حجاب و همچنین مطالبه عدالت و نظارت مردم بر عملکرد مسئولین آغاز کردند.
 
از جمله فعالیت‌های این جمع نامه‌ای به مسئولان شهر و استان بود که با امضای 90 تن از طلاب و روحانیون منتشر شد. طلاب در این نامه با یادآوری نمونه‌هایی مصداقی از روند بدحجابی، خواستار جلوگیری از آن شدند.
 
گسترش پدیده بدحجابی در اماکن عمومی شهری که زادگاه بزرگانی همچون آیت الله بروجردی بوده و بنا بر این بود تا قم ثانی شود باعث جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف دینی اهالی بروجرد شده بود که بر این باور بودند از سوی مسئولان اقدام لازم برای جلوگیری از آن صورت نگرفته است.
 
طلاب و روحانیون پس از آن که پاسخی به این نامه از سوی مقامات مسئول دریافت نکردند، در مقابل یکی از کلانتری‌های شهر بروجرد اقدام به تجمعی آرام و مسالمت‌آمیز کرده و از  نیروی انتظامی خواستند تا با مظاهر فساد و بی‌بندوباری در بروجرد برخورد کنند.
 
پس از این تجمع مسئولان نهادهای امنیتی و انتظامی به جای پاسخ‌گویی مناسب و منطقی به مطالبات قانونی طلاب، در برخوردی توهین آمیز سه تن از آنها را احضار و به مدت 6 روز بازداشت کردند و بعد از آن نیز  دادگاه وی‍ژه روحانیت در حکمی عجیب متهم ردیف اول را به تحمل 6 ماه حبس، 30 ضربه شلاق، پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی و 5 سال اخراج از شهر بروجرد و متهم ردیف دوم و سوم را هر کدام به ترتیب به تحمل یکصد روز حبس، 20 ضربه شلاق و پرداخت پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم کرد.
 
پس از آن جمعی از طلاب و فضلای بروجردی در اعتراض به این حکم و دیگر رفتارهای نامناسب برخی از مسئولان بروجردی با طلاب ولایی و انقلابی در مسجد مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) این شهر تجمع و اعلام کردند تا زمانی که مطالبات به حق مردم انقلابی بروجرد در مقابله روند بی‌حیایی در جامعه و همجنین موضوع برخورد تحکم آمیز و غیرقانونی که در چند سال اخیر با نیروهای انقلابی و ولایی توسط برخی از نهادها صورت گرفته است، رسیدگی نشده به اعتراض خود ادامه خواهند داد.
 
در همین زمینه آیت الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد نیز در نامه‌ای خطاب به رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کل کشور با ابراز تاسف از تعقیب قانونی جمعی از طلاب بسیجی ناهی از منکر در بروجرد توسط دادگاه ویژه روحانیت اهواز، این اقدام را برخورد ناحقی با آمرین به معروف که سبب جریحه‌دار شدن عواطف دینی مردم شده است برشمرد و از حجت الاسلام و المسلمین زرگر خواست تا این مطلب جدا پیگیری کند.
 
شنیده‌های حاکی از آن است که جمعی از مقامات ارشد استانی و فعالان فرهنگی اقدامات این طلاب را در راستای امر به معرو ف و نهی از منکر عنوان کرده و خواستار لغو حکم آنها شده‌اند.
/ 9 نظر / 24 بازدید
Setare

سلام دوست قدیمی... حالتون خوبه؟؟ عقایدتونو دوست دارم........................[گل][چشمک]

Setare

سلام دوست قدیمی... حالتون خوبه؟؟ عقایدتونو دوست دارم........................[گل][چشمک] http://skate-love.persianblog.ir/

Setare

سلام دوست قدیمی... حالتون خوبه؟؟ عقایدتونو دوست دارم........................[گل][چشمک] http://skate-love.persianblog.ir/

بهاره.ص

سلام دوست قدیمی سال نو مبارک ... سالی سراسر شادی و برکت و سلامتی برای تو دوست خوبم آرزو میکنم ... ببخش که مدتیه ازت خبر نگرفتم ... راستش چند ماهی میشه که اصلا سری به وب نزدم اما تو این مدت فهمیدم هیچی به اندازه ی خوندن و نوشتن شعر منو آروم نمی کنه ...در هر صورت حالا که برگشتم امیدوارم مثل همیشه همراهیتو ازم دریغ نکنی .... شاد باشی و سربلند . بهاره [خداحافظ]

بهاره.ص

سلام دوست قدیمی سال نو مبارک ... سالی سراسر شادی و برکت و سلامتی برای تو دوست خوبم آرزو میکنم ... ببخش که مدتیه ازت خبر نگرفتم ... راستش چند ماهی میشه که اصلا سری به وب نزدم اما تو این مدت فهمیدم هیچی به اندازه ی خوندن و نوشتن شعر منو آروم نمی کنه ... در هر صورت حالا که برگشتم امیدوارم مثل همیشه همراهیتو ازم دریغ نکنی .... شاد باشی و سربلند . بهاره [خداحافظ]

مسافر

سلام ... پاکدامنی مرد به اندازه غیرت اوست. (حکمت 47) شنیدم چند روز پیش توی 2 منطقه تهرون از سردوتا خانم چادر کشیدن... به روزم سر بزنید منتظر نظرات هستم به نظرم در این خصوص (کشیدن چادر از سر خانم ها و کتک زدن روحانی سیدی جلو چشم زن و بچه در روزهای اخیر) اگر شما هم مطلبی بنویسید بد نباشه تشکرَ

مسافر

سلام ... پاکدامنی مرد به اندازه غیرت اوست. (حکمت 47) شنیدم چند روز پیش توی 2 منطقه تهرون از سردوتا خانم چادر کشیدن... به روزم سر بزنید منتظر نظرات هستم به نظرم در این خصوص (کشیدن چادر از سر خانم ها و کتک زدن روحانی سیدی جلو چشم زن و بچه در روزهای اخیر) اگر شما هم مطلبی بنویسید بد نباشه تشکرَ

مسافر

ملوک این دیار 2 رنگی و 2 رویی را سرلوحه قرار داده اند و الناس هم علی دین ملوکهم... به روزم